تلویزیون

معرفی و دانلود 20 برنامه کاربردی اندروید تی وی برای تلویزیون‌های هوشمند

20 برنامه کاربردی مناسب برای اندروید تی وی

با پیشرفت روزافزون دانش و تکنولوژی در دنیا، هر روز دستگاه جدیدی به بازار می‌آید که امکاناتی بیشتر از پیش در اختیار ما می‌گذارد. اما هر کدام از این دستگاه‌ها سیستم جدید و متفاوتی نسبت به دستگاه‌های قبلی دارند و نیاز است تا روش کار با آنها را یاد بگیریم. یکی از جدیدترین دستگاه‌های دیجیتال که به تازگی وارد بازار شده‌اند، اندروید تی وی ها یا انواع تلویزیون هوشمند اندروید هستند. این تلویزیون‌های هوشمند که با سیستم عامل اندروید کار می‌کنند، روزنه‌های تازه‌ای از پیشرفت و فناوری را به روی ما گشوده‌اند، مشروط بر آنکه روش کار با آنها را بدانیم.

نرم‌افزارهای اندروید تی وی ها امکانات مختلفی در اختیار کاربران قرار می‌دهند، اما نصب اپلیکیشن‌های مختلف روی آنها، امکان استفاده بهینه را برای کاربرانشان فراهم می‌کنند. مرکز تعمیرات انواع تلویزیون های هوشمند با معرفی 20 برنامه کاربردی اندروید تی وی ها و امکان دانلود آنها برای شما، امکان بهره بردن بیشتر از ظرفیت‌های این دستگاه‌های هوشمند را در اختیار شما می‌گذارد.

اندروید تی وی چیست و چه قابلیتهایی دارد؟

تلویزیون هوشمند اندروید درواقع تلویزیونی است که همه قابلیت‌های گوشی‌های هوشمند اندروید را بر روی نمایشگرهای بزرگ اجرا می‌کند. یعنی امکان بازی کردن، دیدن عکس‌ها و فیلم‌های گوشی روی صفحه تلویزیون، اجرای همه برنامه‌های کاربردی گوشی اندورید روی نمایشگر بزرگ، استفاده از اپلیکیشن‌های مختلف، پخش آنلاین فیلم و موسیقی و همچنین بهره بردن از دستیار صوتی گوگل را برای کاربران فراهم می‌کند.

نمایندگی تعمیرات” اندروید تی وی 20 برنامه کاربردی سیستم‌های اندروید که کارکرد تلویزیون هوشمند شما را بیشتر و بهتر می‌کند را به شما معرفی می‌کند.

برای یادگیری چگونگی راه‌اندازی اندروید تی وی میتوانید مقاله : راهنمای گام‌به‌گام راه‌اندازی اندروید تی وی (Android TV) را مطالعه کنید.

 

1- پخش‌کننده خوب با MX PLAYER یا VLC Player

پخش‌کننده خوب با MX PLAYER یا VLC Playerبرای داشتن تصویری باکیفیت بهتر است اپلیکیشن مناسبی روی تلویزیون هوشمند اندرویدی خود نصب کنید. دانلود اپلیکیشن MX PLAYER سازگار با سیستم اندروید، فیلم‌های ویدئویی را با کیفیت بالا برای شما به نمایش می‌گذارد. این برنامه توانایی اجرای فایل‌های زیرنویس را هم دارد.

 

دانلود

 

2- تغییر تم اندروید و اجرای برنامه‌های اندرویدی با Sideload Launcher

تغییر تم اندروید و اجرای برنامه‌های اندرویدی با Sideload Launcherدانلود این برنامه و اجرای آن، تم صفحه تلویزیون هوشمند اندروید شما را تغییر می‌دهد؛ همچنین برنامه‌های اندرویدی را که در پلی استور نبوده و به‌صورت فایل APK از فلش یا راه‌های دیگر دریافت کرده‌اید، را هم اجرا می‌کند.

برای توضیح بهتر عملکرد این برنامه باید گفت برخی اپلیکیشن‌های اندروید با اندروید تی وی سازگار نیستند، اما این اپلیکیشن امکان نصب آنها را در تلویزیون اندروید مهیا می‌کند. با نصب این نرم‌افزار مشکل به نمایش درنیامدن اپلیکیشن‌های نصب شده از جایی غیر از پلی استور هم در اندروید تی وی برطرف می‌شود. درواقع نصب Sideload Launcher، اجرا و نمایش همه اپ‌های اندروید را روی تلویزیون هوشمندتان برای شما ممکن می‌سازد.

 

دانلود

 

3- نمایش تصویر گوشی موبایل روی تلویزیون با Air Screen

نمایش تصویر گوشی موبایل روی تلویزیون با Air Screenهمه اندروید تی وی ها از Google Cast پشتیبانی می‌کنند و به صورت پیش‌فرض توانائی نشان دادن برنامه‌های گوشی اندروید را بر روی نمایشگر خود دارند. اما اگر گوشی شما از برند اپل باشد، نمی‌توانید آن را به تلویزیون هوشمند اندروید وصل کنید، اما با دانلود برنامه ایر اسکرین این کار برای شما عملی می‌شود.

 

دانلود

 

4- مدیریت فایل با X-Plore File Manager

مدیریت فایل با X-Plore File Managerتلویزیون هوشمند اندروید شما دارای برنامه مدیریت فایل هست، اما اگر قصد دارید فایل‌های APK را از جای دیگری غیر از گوگل پلی استور بر روی تلویزیون خود نصب کنید، از اکسپلور استفاده کنید. با دانلود اکسپلور به‌راحتی می‌توانید فایل‌های APK را از منابع خارجی مانند USB به تلویزیون خود منتقل کنید.

 

دانلود

 

5- همراه داشتن همه فایل‌ها با Google Drive

همراه داشتن همه فایل‌ها با Google Driveگوگل درایو اندروید تی وی شما هم مانند گوشی‌های هوشمند کار می‌کند. پس اگر دوست دارید همه فایل‌هایتان همیشه همراهتان باشد، دانلود گوگل درایو را فراموش نکنید. البته داشتن یک موس و کیبورد بی‌سیم هم امکان ویرایش فایل‌ها را در گوگل درایو برای شما امکان‌پذیر می‌کند.

 

دانلود

 

6- داشتن مرورگر خوب با Google Chrome

داشتن مرورگر خوب با Google Chromeگوگل کروم به‌طور رسمی در پلی استور در دسترس نیست، اما برای استفاده از آن می‌توانید APK این برنامه را روی تلویزیون هوشمند اندروید خود نصب کنید. البته مرورگر TV Web Browser مرورگر خوبی است و روی تلویزیون‌های اندرویدی نصب شده است. اما اگر می‌خواهید گوگل کروم را داشته باشید، دانلود آن را فراموش نکنید.

 

دانلود

 

7- تماشای فیلم با Netflix

تماشای فیلم با Netflixنتفلیکس معمولا به‌صورت پیش‌فرض بر روی تلویزیون هوشمند اندرویدی شما نصب شده، اما در موارد اندکی ممکن است اندروید تی وی بدون آن باشد. در این صورت کافی است آن را دانلود کنید و بر روی تلویزیون اندرویدی خود نصب کنید و از تماشای هزاران فیلم و سریال لذت ببرید.

 

دانلود

 

8- به نمایش گذاشتن لیست فیلم‌ها و سریال‌ها با Plex

به نمایش گذاشتن لیست فیلم‌ها و سریال‌ها با Plexاگر شما از دوستداران فیلم و سریال هستید و فیلم و سریال‌های بسیاری را به‌صورت دیجیتال نگهداری می‌کنید، دانلود این برنامه را فراموش نکنید. برنامه پلکس امکان مدیریت فیلم و سریال‌ها را در اختیارتان قرار می‌دهد و لیست آنها رادر صفحه‌ای زیبا برای شما به نمایش می‌گذارد. اکنون هر کدام را که می‌خواهید انتخاب کنید و به تماشای آن بنشینید. پلکس همچنین امکان نمایش هم‌زمان فیلم‌ها را در دستگاه‌های دیگر برای شما فراهم می‌کند.

یکی دیگر از قابلیت‌های پلکس دانلود خودکار زیرنویس برای فیلم‌ها و سریال‌های موجود در اندروید تی وی است.

 

دانلود

 

9- نمایش فیلم و سریال‌ها با Kodi

نمایش فیلم و سریال‌ها با Kodiکدی برنامه پخش چندرسانه‌ای برای اندروید تی وی است. Kodi فیلم و سریال‌ها را در دسترس شما قرار می‌دهد و امکان استفاده از تلویزیون زنده، وضعیت آب‌وهوا و اخبار را هم برایتان فراهم می‌کند. دانلود این برنامه هم در دسترس دوستداران فیلم و سریال است.

 

دانلود

 

10- کنترل از راه دور تلویزیون با Wake On Lan

کنترل از راه دور تلویزیون با Wake On LanWake On Lan تنها برنامه اندرویدی است که امکان روشن کردن رایانه را از راه دور فراهم می‌کند. اگر رایانه شما در حال استریم محتوا، یعنی در حال دریافت محتوایی به‌صورت زنده از تلویزیون یا… باشد، دانلود این برنامه به کمک شما می‌آید. Wake On Lan رایانه شما را که به حالت خواب رفته، بیدار می‌کند تا دریافت محتوا را آغاز کند.

 

دانلود

 

11- نمایش بازی‌های کامپیوتری با Steam Link

نمایش بازی‌های کامپیوتری با Steam Linkاین برنامه یکی دیگر از 20 برنامه کاربردی اندروید تی وی است که امکان نمایش بازی‌های استیم، یا بازی‌های ویدئویی چندنفره را روی تلویزیون اندرویدی فراهم می‌کند. پس اگر به بازی‌های گروهی علاقه‌مندید، دانلود و نصب این اپلیکیشن را فراموش نکنید.

 

دانلود

 

12- تماشای فیلم با Sling

تماشای فیلم با Slingنصب نرم‌افزار اسلینگ بر روی تلویزیون هوشمند اندروید دسترسی شما را به تلویزیون‌های اینترنتی هموار می‌کند. شما می‌توانید با خرید پکیج‌های دلخواه خود از تلویزیون‌های اینترنتی مثل دیزنی، CNN و ABC،  به تماشای آنها بنشینید. پس اگر به این نرم‌افزار نیاز دارید، دانلود آن را فراموش نکنید.

 

دانلود

 

13- دسترسی به برنامه‌های پخش زنده با Hulu

دسترسی به برنامه‌های پخش زنده با Huluهولو یکی از بهترین اپلیکیشن‌ها برای دریافت پخش زنده از تلویزیون‌های مختلف است. اگر این اپلیکیشن مورد نیاز شماست، پس آن را دانلود کنید.

 

دانلود

 

14- تماشای کانال‌های تلویزیونی با YouTube TV

تماشای کانال‌های تلویزیونی با YouTube TVیوتیوب تی وی از تلویزیون‌های غیرکابلی، با چندمیلیون کاربر در دنیا است. یوتیوب تی وی با کانال‌های مختلفی مانند دیسکاوری، فاکس، ABC و CNN قرارداد دارد. یوتیوب تی وی روی بسیاری از تلویزیون‌های اندروید به‌صورت پیش‌فرض نصب شده است. اما اگر روی تلویزیون شما نصب نشده، می‌توانید آن را دانلود کنید.

 

دانلود

 

15- کنترل محتوای تلویزیون با TV Usage

کنترل محتوای تلویزیون با TV Usageاگر کودکان شما زمان زیادی در روز را به تماشای تلویزیون می‌گذرانند و می‌خواهید محدودیتی برای آنها بگذارید، دانلود این اپلیکیشن مورد نیاز شماست. TV Usage اپلیکیشن مناسبی برای کنترل محتوای تلویزیون به دست مادر و پدرها است.

 

دانلود

 

16- فرستادن فایل‌ها با Send Files To TV

فرستادن فایل‌ها با Send Files To TVانواع اندروید تی وی اپلیکیشنی برای انتقال فایل‌ها از گوشی هوشمند یا رایانه به تلویزیون ندارد. اما نصب این برنامه امکان جابه‌جایی فیلم، سریال و دیگر فایل‌ها را در بین دستگاه‌های مختلف و تلویزیون هوشمند اندروید امکان‌پذیر می‌سازد. دانلود Send Files To TV هم در دسترس شماست.

 

دانلود

 

17- اسکرین سیور با Photo Gallery And Screen Saver

اسکرین سیور با Photo Gallery And Screen Saverبرنامه اسکرین سیور یا محافظ صفحه نمایش مدتی پس از بی‌استفاده ماندن کامپیوتر و دستگاه‌های هوشمند بر روی نمایشگر آنها ظاهر می‌شوند. اندروید تی وی ها هم اسکرین سیور دارند، اما از نوع ابتدایی آن. برای دسترسی به اسکرین سیورهای پیشرفته برای اندروید تی وی می‌توانید این برنامه را دانلود کنید.

 

دانلود

 

18- پخش اخبار با Haystack News

پخش اخبار با Haystack Newsبرای دوستداران و دنبال‌کنندگان خبر، دانلود اپلیکیشنی که اخبار شبکه‌های مختلف دنیا را در اختیار آنها بگذارد، اهمیت زیادی دارد. این اپلیکیشن نیز یکی از 20 برنامه کاربردی اندروید تی وی است که پخش بی‌هزینه اخبار را برای دوستداران خبر فراهم می‌کند. دانلود اپلیکیشن Haystack News اخبار را از منابع مختلف، بر اساس علاقه‌مندی‌های شما برایتان به نمایش می‌گذارد.

 

دانلود

 

19- پخش موسیقی با Spotify

پخش موسیقی با Spotifyپخش موسیقی از کانال‌های مختلف و حتی از یوتیوب با تبلیغات بسیار همراه است که باعث آزار کاربران می‌شود. اسپاتیفای یکی از برنامه‌های برتر اندروید تی وی است که امکان گوش سپردن به آوای موسیقی را بدون تبلیغات برای شما فراهم می‌کند. با ساخت یک حساب کاربری می‌توان از اسپاتیفای برای شنیدن موسیقی استفاده کرد. اگر شما هم از دوستداران موسیقی هستید دانلود اسپاتیفای را فراموش نکنید.

 

دانلود

 

20- اپ‌های شبکه‌های مختلف مانند فاکس، اف ایکس، دیزنی، HBO و…

اپ‌های شبکه‌های مختلف مانند فاکس، اف ایکس، دیزنی، HBO و...اکنون بسیاری از شبکه‌های تلویزیونی اپلیکیشنی برای آگاهی‌رسانی و پخش برنامه‌ها دارند. همه این اپ‌ها را می‌توان بر روی تلویزیون هوشمند اندروید نصب کرد و برنامه‌های آنها را تماشا کرد. البته این نکته را هم به خاطر داشته باشید که دیدن برنامه‌های بعضی از این شبکه‌ها فقط با گرفتن اشتراک امکان‌پذیر است.

اپلیکیشن‌های ایرانی مانند فیلیمو و نماوا را هم می‌توان بر روی تلویزیون هوشمند اندروید نصب کرد. این برنامه‌ها هم امکان تماشای هزاران فیلم و سریال را بر روی تلویزیون هوشمندتان فراهم می‌کند.

 

سخن پایانی

همان‌طور که در آغاز سخن بیان شد، اندروید تی وی تلویزیونی با سیستم عامل اندروید است که توانائی‌های دستگاه‌های اندروید را دارد، اما با این تفاوت که نمایشگر آن در مقایسه با گوشی اندروید بسیار بزرگ‌تر است. اما ممکن است نام اندروید باکس هم به گوش شما رسیده باشد. بد نیست این نکته را هم گوشزد کنیم که اندروید تی وی و اندروید باکس کاملا با هم متفاوت هستند.

اندروید تی وی تلویزیونی بر اساس سیستم عامل اندروید است، اما اندروید باکس سیستم اندرویدی است که روی دستگاه‌های هوشمند نصب و اجرا می‌شود. اندروید باکس سیستم عامل این دستگاه‌ها را به سیستم عامل اندروید تغییر می‌دهد.

این نکته را نیز به یاد داشته باشید که تعمیر انواع تلویزیون هوشمند اندروید و اندروید باکس در حیطه تخصص ما در مرکز تعمیرات انواع تلویزیون است.

منبع
MakeUseOfdigiato

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا