تلویزیون

علت نداشتن تصویر در شبکه های HD

آموزش دریافت کانال های اچ دی

چرا شبکه های اچ دی تصویر ندارد

 

صدا سیما جمهوری اسلامی اعلام کرده است که شبکه های اس دی به اچ دی تبدیل میشوند که این تکنولوژی نیز میتواند بهتر شدن کیفیت ارائه خدمات به کاربر بسیار موثر باشد اما در عین حال مشکلاتی را نیز برای ما به وجود آورده که در این مقاله به بررسی دلایل  آن پرداخته ایم.

 

علت نداشتن تصویر در شبکه های hd
افزایش کیفیت تصاویر با اچ دی شدن شبکه های تلویزیونی

 

تماس با مرکز تخصصی تعمیر تلویزیون

 

تفاوت کیفیت های SD و HD چیست ؟

 

بهترین راه و ساده ترین راه برای تشخیص این تفاوت این است که دو تلویزیون که تصاویر یکسان پخش میکنن یکی با کیفیت اچ دی و دیگری با کیفیت اس دی نگاه کنیم و کیفیت را با یکدیگر بررسی کنیم.

HD  مخفف High definition است که اشاره به میزان دقت یا به عبارت دیگر تعداد پیکسل های تصویر اشاره میکند.

پیکسل کوچک ترین المان نمایشگر است که با کنار هم قرار گیری این المان ها تصویر بوجود می آید.

 

علت نداشتن تصویر در شبکه های hd
کیفیت های SD و HD

 

نمایشگر اس دی ، نمایشگر اچ دی

نمایشگر های که از hd پشتیبانی میکند در مقایسه با نمایشگر های sd کیفیت تصاویر بهتر است همچنین در نمایشگر های اس دی تصاویری که شما میبینید دارای گوشه و ناهمواری است البته برای اینکه بتوانید از تصاویر با کیفیت اچ دی لذت ببرید باید از نمایشگر های با قابلیت اچ دی استفاده کنید وگرنه تصاویر به صورت معمولی به شما نمایش داده میشود.

کیفیت بهتر تصاویر میتواند لذت تماشا تلویزیون را افزایش دهد اما چگونه باید تلویزیون خود را روی اچ دی تنظیم کنیم؟

 

تماس با مرکز تخصصی تعمیر تلویزیون

 

شبکه های HD را چگونه دریافت کنیم ؟

 

اولین پیش نیاز استفاده از تمامی این شبکه ها با کیفیت بهتر این است که  گیرنده های داشته باشید که بتواند MPEG4 و DVBS2 و HEVCرا دریافت نماید

در صورتی که گیرنده شما قابلیت دریافت با کیفیت اچ دی را دارد تنها کاری که باید انجام دهید این است که مجددا اقدام به جستجو یا به اصطلاح کانال یابی کنید

 

علت نداشتن تصویر در شبکه های hd
شبکه های HD را چگونه دریافت کنیم ؟

 

البته اگر دستگاه های شما قابلبت دریافت این ها را ندارد و فعلا امکان ارتقا آن را ندارید نگران نباشید مثل قبل میتوانید با همان کیفیت از برنامه های تلویزیون استفاده کنید حتی چند شبکه جدیدی نیز به آن اضافه خواهد شد

با راه اندازی شبکه HD کاربران رسانه ملی دچار مشکلاتی شدند که موارد زیر برخی از این مشکلات است که در اینجا ذکر کرده ایم

 

تماس با مرکز تخصصی تعمیر تلویزیون

 

مدیرکل فناوری فضایی و ماهواره‌ای معاونت توسعه و فناوری رسانه می‌گوید: مخاطبان صداوسیما برای دریافت کامل شبکه‌های اچ دی (HD) باید گیرنده‌های خود را ارتقاء دهند.

 

چرا شبکه های HD اچ دی نمایش داده نمیشود ؟

 

طی اعلامی که خود صدا و سیما داشت قرار بود از تاریخ نهم آذر ماه امسال شبکه های با قابلیت HD  پخش شود که همانطور که گفتیم با یک جستجو مجدد کاربران بتوانند از آن استفاده کنند اما مشاهده شد که بسیاری از کاربران هیچ یک از کانال های اچ دی را دریافت نکردند حتی کانال های که به صورت اچ دی داشتند نیز به صورت معمولی  پخش می شود.

 

 

که هنوز صدا و سیما به این اتفاق واکنشی نشان نداده است که آیا این مشکل موقتی است یا خیر

 

علی عسکری، رئیس رسانه ملی امروز در مراسمی از راه‌اندازی 12 شبکه ملی و 1 شبکه برون مرزی با کیفیت HD رونمایی کرد. شبکه‌های سه و یک سیما و شبکه نسیم، نمایش، العالم (برون مرزی)، خبر، کودک، افق، ایران کالا، ورزش، مستند، تماشا و آی فیلم شبکه‌هایی هستند که به کیفیت HD مهاجرت کرده‌اند. گفته شده است که روند HDسازی شبکه‌های 1، 3، ورزش، نسیم، مستند، پویا، نمایش، افق، تماشا و ایران کالا ابتدا در مراکز استان انجام خواهد شد و از شبکه ‎های برون مرزی نیز العالم با این کیفیت در دسترس خواهد بود.

 

 

 

تماس با مرکز تخصصی تعمیر تلویزیون

 

چرا شبکه های HD صدا ندارد ؟

 

در بسیاری از موارد نیز مشاهده شده است که بعد از کانال یابی شبکه ها به حالت HD پخش میشود اما صدا ندارد که در این باره نیز اطلاعاتی در دسترس نیست و علت آن مشخص نیست که میتوانید با ارتباط با پایگاه اطلاع رسانی روابط عمومی صدا سیما با شماره 162 تماس گرفته و درباره مشکل شما را راهنمایی کنند

 

آموزش دریافت کانال های HD
چرا شبکه های HD صدا ندارد ؟

 

تماس با مرکز تخصصی تعمیر تلویزیون

 

چرا شبکه های اچ دی تصویر ندارد ؟

 

این مشکل اغلب بخاطر عدم پشتیبانی گیرنده یا تلویزیون از تصاویر اچ دس است که برای اطمینان میتوانید یا با نمایندگی دستگاه خود ارتباط بگیرید و مشخصات دستگاه را دریافت کنید.

 

علت نداشتن تصویر در شبکه های hd
چرا شبکه های اچ دی تصویر ندارد ؟

 

یا اینکه در اینترنت ببینید دستگاه شما این قابلیت را دارد یا نه در صورتی که دستگاه دارای قابلیت پخش HD بود اما باز تصویر نداشتید به احتمال زیاد این اخلال در سیستم صدا سیما است و بهتر است بعد از مدتی باز اقدام به کانال یابی کنید تا مشکل مرتفع شود

 

تماس با مرکز تخصصی تعمیر تلویزیون

 

کدام مدل ها شبکه های اچ دی را نمایش نمیدهد ؟

 

یکی از ویژگی های تلویزیون هوشمند پشتیبانی کردن از کیفیت اچ دی است اما متاسفانه بسیاری از تلویزیون های موجود در خانه های ما ایرانی ها از این قابلیت پشتیبانی نمیکند ، برخی از این مدل ها را در جدول زیر آورده ایم :

 

راه حل نداشتن تصویر در شبکه های اچ دی

 

در حال حاضر نه صدا و سیما و نه هیچکدام از نمایندگی های معتبر راه حل درستی برای این مشکل ارائه نکرده اند اما با این اوصاف دو راه برای حل مشکل نداشتن تصویر در تلویزیون های ال جی سامسونگ و سونی وجود دارد آن هم تعویض تلویزین با مدل های جدید تر یا استفاده از دستگاه آنتن های دیجیتال جدید با قابلیت پشتیبانی از کیفیت HD میباشد.

 

البته ممکن است اینکه تلویزیون صدا دارد ولی تصویر ندارد به موارد دیگری هم مرتبط باشد مثل سوختن بک لایت تلویزیون در صورت رعایت نکات بالا و درست نشدن نمایش تلویزیون با ما تماس بگیرید.

 

در صورت خرابی بک لایت و نیاز به خدمات تعمیر بک لایت تلویزیون می‌توانید با پشتیبانی تماس بگیرید و درخواست خود را ثبت کنید.

 

تماس با مرکز تخصصی تعمیر تلویزیون

برچسب ها

6 دیدگاه

 1. اگه تلویزیون مشکل داشت چرا که قبلا شبکه سه اچ دی بود تصویر میومد اما بعد از انجام تغییرات صدا و سیما کانال های HD فقط صدا داره

  1. طبق توضیحات داده شده، قبلا سیگنال ها SD بوده و حال تبدیل به سیگنال های HD شده و برخی تلویزیون ها قابلیت پردازش سیگنال های HD را ندارند و علت نشان ندادن شبکه های اچ دی تلویزیون همین عدم توانایی پردازش تلویزیون است

 2. سلام ما دستگاه دیجیتال هم داریم ولی باز همین مشکل عدم دریافت شبکه های اچ دی رو داریم میشه راهنمایی کنید ؟

  1. سلام وقت شما بخیر، تو بحث مشکل نمایش تصویر شبکه های اچ دی نداشتن تصویر در گیرنده دیجیتال دلایل دیگری هم دارد در صورت رعایت موارد بالا و رفع نشدن مشکل دستگاه دیجیتال خود را تعمیر یا تعویض کنید

 3. با سلام .
  من با تلوزیون هیچ کدوم از شبکه های که اچ دی شدند جدیدا رو ندارم ولی قبلی ها درسته و وقتی کانال یابی مجدد میکنم هیچ نمیاره، با دستگاه دیجیتال هم شبکه هایی که قبلا hd بودند رو هم تصویر داره هم صدا ولی جدیدا رو فقط صدا داره میتونید راهنمایی کنید ؟

  1. سلام،
   اینکه چرا تلویزیون شبکه های hd را نمیگیرد با عدم نمایش تصویر در گیرنده دیجیتال فرق خاصی ندارد و اصلی ترین دلیل قدیمی بودن تلویزیون یا دستگاه دیجیتال شماست، دستگاه های قدیمی قدرت پردازش سیگنال های hd جدید که از سمت صدا و سیما ارائه شدند را ندارند و برای همین به مشکل شبکه های hd بر میخورند، بهترین راه آپدیت برد مین تلویزیون در صورت وجود یا تهیه دستگاه دیجیتال جدیدی که قدرت پردازش سیگنال های hd را داشته باشد، است.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا