دسته بندی نشده

علت خالی شدن یا نشت گاز یخچال فریزر و نحوه تشخیص آن

خالی شدن گاز یخچال فریزر یکی از عیب های در دستگاه های یخچال فیریزر که باعث از کار افتادن و اخلال در دستگاه شما میشود ما در نمایندگی تعمیرات یخچال قصد داریم در این مقاله علل نشتی یا همان خالی شدن گاز یخچال را برای شما شرح دهیم و همچنین چگونگی به اتمام رسیدن گاز یخچال را برای شما توضیح دهیم

 • پیشنهاد ما به شما هنگام بروز مشکل در یخچال فیریزر خود :

 

این است که ابتدا با مطالعه مطالبی با موضوع عیب یابی یخچال فریزر که در سایت ما توسط متخصصین نمایندگی تعمیرات جمع اوری شده اطلاعات خود را در این زمینه افزایش دهید و در صورتی که مشکل جدی بوده و نیاز به متخصصین در حوزه  تعمیرات یخچال فریزر بود با ما تماس بگیرید و از تجربه م تخصص تکنسین ما استفاده نمایید

[siteorigin_widget class=”SiteOrigin_Widget_Headline_Widget”][/siteorigin_widget]

یک حلقه بسته در پشت یخچال فریزر وجود دارد که درون ان نوعی گاز تحت فشار  تعبیه شده است که با عمل جذب و دفع حرارت توسط این مایع سیال عمل سرمایش بوجود می اید در حالت عادی نشت این گاز امری غیر معمول میباشد ولی ممکن است با سپردن یخچال فریزر خود به افراد ناشی جهت تعمیرات یخچال فریزر و یا هنگام جابجایی باعث اسیب دیدن کمپرسور و لوله ها شده باشید عملکر این سیکل را دچار مشکل کرده و باعث نشت گاز شده باشد.

 

 • در هنگام تمیز کردن یخچال فریزر خود از چاقو و اجسام نوک تیز استفاده نکنید این کار شما میتواند به لوله های مبرد در قسمت فریزر اسیب وارد کند و انها را سوراخ کند که باعث خسارت و یا حتی باعث شود شما مجبور به تعویض یخچال خود شوید.

 

 

 • در این مورد ممکن است سوراخ هایی در لوله ها یا کمپرسور ایجاد شود و باعث خروج گاز و نشت مبرد ها شود سوراخ های مذکور میتواند به دلیل فرسودهه یا پوسیده شدن لوله ها باشد یا ممکن است به دلیل خوب نبودن جنس لوله ها باشد و یا ضربه و همچنین در قسمت های چوش بست و اتصال لوله ها بخاط فرسوده شدن و به اصطلاح عمر خود را کرد ان و یا ضربه بشکنند و دلیل نشت گاز یخچال شوند.

 

 • در صورتی که تعمیر یخچال فریزر خود را به افراد غیر متخصص محول کنید ممکن است شیر الات و اتصالات یخچال فریزر شما را به درستی اب بندی نکنند و با کوچکترین ضربه ای دچار اختلال و مشکل شود.
[siteorigin_widget class=”SiteOrigin_Widget_Headline_Widget”][/siteorigin_widget]
 • اگر دستگاه شما دچار نشت گاز شود با بوی شیمیایی گاز یا با صدایی خروج گاز کاملا متوجه خواهید شد اما در صورتی که از نشت گاز یخچال فریزر مدتی گذشته باشد با روش های زیر میتوانید متوجه شوید.

 

 • نسل قبل یخچال فریز ها از گاز های cfc استفاده میشد که به دلیل مشکلاتی که این گاز برامی محیط زیست ایجاد میکرد جای خود را به گاز های دیگری تحت عنوان r134aداد و در نسل های بعدی یخچال ها از گاز های فریونی  استفاده نشد.

 

 • در یخچال های قدیمی تشخیص نشت گاز به دلیل بوی بد گاز های فریونی رسانتر است.

 

 • در صورتی که علت نشتی سوراخ کوچکی باشد تخلیه گاز به اهستگی صورت میگیرد که در این صورت شما نیازمن یک متخصص تعمیرات یخچال فریزر جهت مرتف کردن مشکل هستید تا با ابزار های مانند گیج فشار مشکل را پیدا کند.

 

 • در صورتی که یخچال شما با کاهش سرما یا تغییر در صدای کمپرسور یا در قسمت روغن مشاهده کردید ممکن است یخچال شما دچار نشتی شده باشد.

 

 • البته باید خاطر نشان کنیم که کم شدن سرما یخچال فریزر همیشه به دلیل نشت گاز نیست و غالبا دلیل این اتفاق مشکلات الکتریکی و مکانیکی است.

 

 • در صورتی که موتور یخچال کار نمیکند یا گرم شده است نیز مشکل از نشت گاز نمیباشد و در صورت نشت گار موتور یخچال به صورت یکسره میشود.

 

 • لازم است محل دقیق نشتی را پیدا کنید ایک کار را نیز میتوانید با استفاده از محلول کف و مالیدن به قسمت های که احتمال میدهید نشتی داشته باشد انجام دهید اما سوال مهم این است که آیا حبابی تشکیل میشود بله درصورت نشتی حباب های ریزی تشکیل خواهد شد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا