تلویزیون

پرش کانال های تلویزیون در هنگام تماشا کردن و راه حل رفع این مشکل

رفع مشکل تغییر شبکه هنگام تماشای تلویزیون

گزارش کاربران از اختلال هنگام پخش در کانال های تلویزیون 

واحد پشتیبانی مجموعه چند روزی است، که تلفن هایی را دریافت می‌کند که کاربران مشکلاتی از قبیل جابجا شدن کانالها یا همان شبکه های تلویزیون در حین تماشا و اخلال در شبکه ها تلویزیون دارند.

تصور کاربران بر این بوده که تلویزیون به دلیل اخلال بوجود آمده در نمایش شبکه های تلویزیون نیاز به تعمیر دارد، عده ای سودجو نیز اقدام به گرفتن هزینه و به اصطلاح تعمیر مشکل جابجایی کانالهای تلویزیون حین نگاه کردن نموده اند.

برای همین در این مقاله تصمیم گرفتیم تا مشکل و راه حل این اختلال را به طور کامل مورد بررسی قرار دهیم

 

تماس با مرکز تخصصی تعمیر تلویزیون

 

در صورتی که مشکل اصلی شما در نحوه دریافت شبکه های hd است و یا با مشکل دریافت شبکه های اچ دی مواجه شده اید می‌توانید مقاله : آموزش دریافت کانال های اچ دی را مطالعه کنید.

 

شرح مشکل اول (جابجایی کانال ها هنگام تماشا)

به گزارش برخی کاربران این اختلال در بیشتر مواقع به این صورت مشاهده شده است که کاربران در حال تماشای شبکه ای از تلویزیون برای مثال شبکه ۱۴ بوده اند که تلویزیون به صورت خود به خود شبکه را تغییر داده و شروع به پخش کانال ۱۲ می‌کند.

در بعضی موارد دیده شده مجدد از کانال ۱۲ به بخش کانال ۱۴ برمی‌گردد ولی در بعضی موارد دیگر باید کاربر با ریموت کنترل شبکه را جابجا کند.

یا به عنوان مثال پیام های از قبیل: سیگنال موجود نیست و یا کاربرانی که از گیرنده دیجیتال استفاده می‌کنند پیام سرویس وجود ندارد را دریافت می‌کنند.

 

 

سیاسی فر در ابتدای سخنان خود با اشاره به اینکه در وهله نخست باید مشکلات تفکیک شود تا بتوان برای آن راه حلی یافت، گفت: ببینید ممکن است برخی از این مشکلاتی که مطرح کردید از فرستنده‌های تلویزیونی باشد که طبیعتاً باید کارشناس مورد نظر یعنی اداره کل فرستنده‌های تلویزیونی در این رابطه راهنمایی‌های لازم را انجام دهد اما ممکن است برخی از این مشکلات هم مربوط به ماهواره باشد که ما پاسخگوی آن خواهیم بود.

به نقل از : قدس نیوز

 

 

علت مشکل تغییر خودبخودی شبکه ها هنگام تماشا

همانطور که ذکر کردیم این قبیل مشکلات طبیعی بوده و سوی صدا و سیما است و احتمالا این اختلال در سینگال های hd ارسالی رخ می‌دهد، و به این معنی است که خرابی از تلویزیون شما نیست و نیازی به تعمیر ندارد.

 

احتمالات دیگر که ممکن است باعث خرابی در شبکه های تلویزیون شود

در اکثر نقاط کشور شاهد قطعی برق هستیم، که همکاران ما  احتمال می‌دهند این اختلالی که در شبکه های تلویزیون بوجود آمده به دلیل همین قطع برق باشد البته این مورد قطعی نیست، در حد احتمال باید مورد بررسی قرار گیرد.

 

تماس با مرکز تخصصی تعمیر تلویزیون

 

راه حل تغییر ناگهانی شبکه های تلویزیون

اکثرا این ایراد به دلیل ضعیف بودن سیگنال های دریافتی تلویزیون است، مشکل مربوط به تلویزیون نیست.

پرش شبکه های اچ دی (HD)

برای برطرف کردن آن نیز بهتر است از سیگنال های ورودی آنتن اطمینان حاصل کنید؛ اگر مشکل در سیم آنتن، یا خود آنتن نبود در 99 درصد مواقع با کانال یابی مجدد می‌توانید کانال های تلویزیون که مشکل پرش شبکه هنگام پخش دارند را رفع کنید و چاره آن هم کانال یابی دستی است.

 

اخلال در پخش کانال‌ های تلویزیون بیشتر در چه شبکه های اتفاق می افتد

این مورد را نمی‌توان به قطع گفت و تاکید داشت که ایراد از کدام شبکه است زیرا اخلال به دلیل ضعیف بودن سیگنال تلویزیون است، در اکثر شبکه ها ممکن است اتفاق بیوفتت، قاعده و قانون خاصی ندارد.

اما بیشترین گزارشی که از سمت کاربران به ما رسیده این اختلال هنگام تماشای شبکه ۱۴ صدا و سیما اتفاق افتاده که هنگام تماشا شروع به پخش شبکه ۱۲ می‌کند.

 

آیا تلویزیونی که شبکه های آن قاطی می شود نیاز به تعمیر دارد

همانطور که پیش تر بیان کردیم، این مشکل که جدیدا بروز کرده از سمت تلویزیون نیست، دلیل اصلی آن متوجه ضعف سیگنال و خود صدا و سیما است پس بهتر است. دست به تلویزیون نزنید.

صرف هزینه مثل دور ریختن پول است زیرا با کانال یابی دستی شبکه ها بهم ریخته تلویزیون به جای خود برمیگردد و نیاز نیست سخت افزاری تعویض یا تعمیر شود خود شما نیز قادر به تعمیر خرابی در شبکه های تلویزیون خواهید بود.

 

شرح مشکل دوم (بهم ریختن شماره کانال های دیجیتال)

این مشکل نیز به این صورت رخ می‌دهد که شما تلویزیون خود را کانال یابی و مرتب نموده اید اما بعد از مدتی، شبکه ورزش را در کانال اول دریافت می‌کنید در حالی که باید در شماره 17 دریافت باشد.

موردی که بیان کرده ایم یک مثال بود و ممکن است این جابجایی شماره کانال ها به صورت های دیگری برای شما اتفاق بیافتد.

 

 

برخی اختلال‌ها طبیعی است؛ صبر کنید رفع می‌شود

بیژن ابوالحسنی از دیگر متخصصان حوزه فنی صداوسیما در این باره با اشاره به تحولات عظیمی که در سازمان و در راستای اچ‌دی سازی رخ داده است برخی از این اختلالات را طبیعی می‌داند و معتقد است طی یک پروسه یکی دو ماهه رفع خواهد شد.

به گزارش : مشرق نیوز

 

 

علت مشکل جابجا شدن شماره کانال های دیجیتال

طبق بررسی های انجام شده این مشکل بیشتر برای کابرانی بوجود آمده که یا از دستگاه های دیجیتال استفاده می‌کنند و یا از تلویزیون هایی که دارای گیرنده دیجیتال هستند.

که دلیل آن هم هماهنگ نبودن گیرنده دیجیتال با کانال های ارسالی صدا و سیما است، که تقریبا همه گیرنده های قدیمی با این مشکل روبرو هستند. که در ادامه با چند نکته می‌توانید این مشکل را حل کنید.

راه حل اول

در صورت استفاده از گیرنده دیجیتال های قدیمی با بروز کزدن نرم افزار آن این مشکل برظرف می‌شود، در صورتی که از تلویزیون هایی استفاده میکنید که خود آنها گیرنده دیجیتال دارد هم باید نرم افزار خود تلویزیون را آپدیت کنید تا مشکل برطرف شود.

 

راه حل دوم

همانطور که بیان کردیم یکی از قوی ترین علت های بوجود آورنده این مشکلات ضعیف بودن سیگنال است که در این صورت با حذف شبکه هایی که سیگنال آنها ضعیف است این مشکل برطرف می‌شود این راه حل از سوی تیم فنی ما پیشنهاد نمی‌شود.

 

راه حل سوم

به صورت دستی کانال یابی مجدد کنید و ترتیب شبکه های تلویزیونی را خود به ترتیب شماره بچینید که البته این راه حل مناسبی نیست زیرا در صورت نیاز مجدد به کانال یابی این ترتیب به هم می‌ریزد.

 

تماس با مرکز تخصصی تعمیر تلویزیون

 

همانطور که در این مقاله بررسی کردیم هیچ کدام از این مشکلات و اختلال های بوجود آمده نیاز به تعمیر تلویزیون ندارد زیرا این خرابی اصلا از سوی تلویزیون شما نبوده و علت اصلی آن بروز مشکل از سوی صدا و سیما است، پس جای نگرانی نیست فقط صبر کنید و هزینه بی‌خودی برای تعمیر تلویزیون خود نکنید.

‫2 دیدگاه ها

    1. سلام نحوه سینگال دهی صداوسیما و ماهواره باهم متفاوته پس درنتیجه ربطی بهم ندارن و اینکه علت پریدن کانالهای ماهواره با علت پریدن کانالهای تلویزیون هم علت هستند درست نیست و ما در باره سیگنال های صداوسیما این مقاله رو آماده کردیم

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا