تلویزیون

چرا تلویزیون صدا ندارد ؟

رفع مشکل صدای تلویزیون های ال جی ، سامسونگ ، سونی

مشکل پخش صدای تلویزیون های ال جی، سامسونگ و سونی

 

بخش مهمی از سرگرمی های روزانه ما را تلویزیون ها تشکیل میدهد و در صورتی که خراب شود باعث ایجاد حس نارضایتی میشود اما نمیتوان انتظار داشت که تلویزیون خراب یا فرسوده نشود به هر حال تلویزیون هم یک وسیله الکترونیکی است و امکان خرابی در قطعات آن وجود دارد که این مشکلات ممکن است به دلیلی ایرادات فنی باشد که مشکل به سخت افزار برگردد یا ممکن است مربوط به قسمت تنظیمات تلویزیون شود.

 

در این بین یکی از رایج ترین مشکلات در تلویزیون های ال جی ، سامسونگ یا سونی پخش نشدن صدا که در صورت بروز این مشکل نمیتوان از تلویزیون استفاده کرد.

 

با ما همراه باشید تا در این مقاله تا دلایلی که موجب بروز مشکل عدم وجود صدا در تلویزیون ال جی میشود را بررسی کنیم و روش برطرف کردن آن را نیز به شما توضیح دهیم که میتواند بسیار کمک کند

 

دلایل عدم پخش صدای تلویزیون

 

همانطور که در بالا اشاره کردیم مشکل عدم وجود صدا در تلویزیون یا مربوط به سخت افزار میشود یا مریوط به بخش نرم افزاری تلویزیون های ال جی ، سامسونگ و یا سونی شماست

پیشنهاد ما به شما قبل از پرداختن به عوامل ایجاد کننده این مشکل این است که اگر در زمینه سخت افزاری و نرم افزاری تلویزیون اطلاعات لازم را ندارید بهتر از از افراد متخصص کمک بگیرید.

زیرا ممکن است به دلیل نداشتن دانش کافی باعث خرابی قسمت دیگری شوید و هزینه تعمیر را چند برابر کنید در صورتی که متخصص در این زمینه میتواند با تکیه بر دانش خود مشکل را به صورت صد در صدی و البته اصولی رفع کند.

 

تماس با مرکز تخصصی تعمیر تلویزیون

 

حالت بی صدا یا MUTE

 

ممکن است این نکته را ساده بدانید اما قبل از این که کاری انجام دهید تنظیمات مربوط به صدا را در قسمت تنظیمات چک نمایید به طور کلا تلویزیون دارای دو حالت صدا دار و بیصدا است که به حالت بی صدا MUTE نیز میگویند که ممکن است به هر دلیلی سهوا تلویزیون را روی این حالت قرار داده باشید و همین موضوع باعث شود که فکر کنید تلویزیون خراب شده است

 

رفع مشکل صدای تلویزیون | تلویزیون mute شده
تلویزیون mute شده

 

 

تماس با مرکز تخصصی تعمیر تلویزیون

بهم خوردن تنظیمات صدای تلویزیون

 

در تلویزیون های ال جی ، سامسونگ ، سونی تنظیماتی به منظور استفاده بهتر از صدای تلویزیون وجود دارد که یکی از این تنظیمات ، تنظیمات صدا است که در این بخش شما میتوانید.

صدای تلویزیون را بر اساس نیازی که دارید یا اصلا به دلخواه خود تنظیم نمایید که یک حالتی نیز به صورت پیشفرض در تلویزیون ها با عنوان استاندارد وجود دارد که جز بهترین حالت ها در پخش صدا است و میتوانید صدا تلویزیون خود را روی این حالت تنظیم کنید.

 

رفع مشکل صدای تلویزیون | عدم تنظیم صحیح صدای تلویزیون
عدم تنظیم صحیح صدای تلویزیون

 

در همین بخش تنظیمات صدا بخشی نیز وجود دارد که خروجی صدا را از آن مشخص میکنید و در این بخش باید مشخص کنید که صدا تلویزیون از بلندگو ها پخش شود یا از اسپیکر پس توجه داشته باشید.

در صورتی که اسپیکر را از خروجی تلویزیون وصل کرده باشی و در قسمت تنظیمات صدای تلویزیون را روی اسپیکر تنظیم نکرده باشید و پخش صدا از بلندگو ها باشد تلویزیون شما صدا ندارد.

پس به این نکته توجه کنید در صورتی که تلویزیون صدا نداشت قسمت تنظیمات بروید و خروجی صدا را با توجه به اینکه از اسپیکر استفاده میکنید یا نه بررسی کنید

 

تماس با مرکز تخصصی تعمیر تلویزیون

 

خرابی یا عدم اتصال پخش کننده صدای خارجی

 

گاهی نیز ممکن است مشکل نداشتن صدا اصلا مربوط به تلویزیون نشود و دستگاه پخش کننده صدا مثل اسپیکر یا سینما خانواده دچار خرابی شده باشد.

این دستگاه ها را نیز چک کنید سیم کشی ها را بررسی کنید تا مشکلی باشد.

اگر در قسمت سیم کشی ها مشکلی نبود برای اطمینان بیشتر میتوانید دستگاه اسپیکر یا سینما خانواده را به دستگاه دیگری مثل کامپیوتر یا دستگاه دیگری تست کنید

 

رفع مشکل صدای تلویزیون | خرابی سینما خانواده
خرابی یا عدم اتصال سینما خانواده

 

 

تماس با مرکز تخصصی تعمیر تلویزیون

 

خرابی در بلندگو های داخل تلویزیون

 

اگر تمامی مواردی که بالا گفتیم را اجرا کردید و مشکل از هیچ یک از آنها نبود به احتمال میرود بلندگو های تلویزیون شما معیوب شده است.

که یک مشکل سخت افزاری محسوب می شود و برای برطرف کردن آن نیاز به دانش و تخصص دارید.

البته خرابی بلندگو ها معمولا یکباره اتفاق نمی افتد و معمولا قبل قطع شدن کامل صدا ایراد های مثل خش خش کردن صدا بوجود می آید.

 

رفع مشکل صدای تلویزیون | خرابی بلندگو های داخلی تلویزیون
خرابی بلندگو های داخلی تلویزیون

 

شما میتوانید برای تست خرابی بلند گو های تلویزیون آن را به دی وی دی متصل نمایید و صدا را از دی وی دی بگیرید اگر صدا از دی وی دی  پخش شد بلندگو های تلویزیون خراب است .

اگر از دی وی دی هم صدا پخش نشد مطمئن میشوید بلندگو های تلویزیون مشکلی ندارد.

 

تماس با مرکز تخصصی تعمیر تلویزیون

 

عدم اتصال صحیح کابل HDMI

 

کابل HDMI   نیز در بروز مشکل صدای تلویزیون تاثیر دارد و اتصال به صورت ناصحیح این کابل باعث مشکل در صدای تلویزیون میشود معمولا برای اتصال تلویزیون و سایر دستگاه ها از این کابل استفاده میشود.

پس در صورتی که کابل دچار مشکل باشد یا در اتصال کابل مشکلی باشد پخش صدا مختل میگردد که در همین رابطه می توانید مقاله عیب یابی و تعمیر خرابی کابل HDMI تلوزیون را مطالعه کنید.

 

رفع مشکل صدای تلویزیون | عدم اتصال صحیح کابل HDMI
عدم اتصال صحیح کابل HDMI

 

اگر قصد داردید کامپیتر خود را به تلویزیون متصل کنید باید تنظیمات لپتاپ را نیز مشاهده کنید مشکل در تنظیمات پخش صدا کامپیوتر میتواند سبب بروز مشکل شود

 

تماس با مرکز تخصصی تعمیر تلویزیون

 

بروز مشکل و خرابی در برد اصلی

 

پخش صدا در تلویزیون به این صورت است که صدا پخش شده در تلویزیون به صورت دیکود است که برد اصلی یا مین برد آن را بررسی میکند و پس از این مرحله به تقویت کننده ارسال میشود و در آخر صدا توسط بلندگو ها پخش میشود.

 

رفع مشکل صدای تلویزیون | خرابی در برد تلویزیون
وجود خرابی در برد تلویزیون

 

پس در این پرسه پخش صدا برد اصلی و مین برد نیز نقش مهم و اساسی دارد فلذا در صورت مشکل در این قطعه پخش صدا با اخلال روبرو میشود.

 

اگر مشکل از مین برد تلویزیون های ال جی ، سامسونگ و یا سونی باشد بهترین کار تماس با یک مرکز تعمیرات تلویزیون معتبر است

 

  تماس با مرکز تخصصی تعمیر تلویزیون

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا