تعمیر تلویزیون نانوسل (Nanocell)

گـروه اجـرایی " تعمیرکار" بخش تعمیرات تلویزیون نانوسل ( Nanocell )، آماده ارائه انواع خدمات تخصصی با قیمتی مناسب در رابطه با تعمیر انواع تلویزیون های Nanocell در مرکز نمایندگی تعمیرات تلویزیون Nanocell همراه با ۶ ماه گارانتی هرگونه خدمات است که علاوه بر این خدمات مشاوره رایگان نیز به شما عزیزان ارائه می‌شود. مرکز تعمیرات تلویزیون های Nanocell محدود به برند ال جی نبوده و خدمات این مرکز شامل برند های سامسونگ و سونی و باقی انوع برند تلویزیون هم می‌شود.

تعمیر تلویزیون نانوسل (Nanocell)

تلویزیون Nanocell چیست ؟ | تلویزیون نانوسل چیست ؟

تلویزیون Nanocell چیست ؟

 

 • این مطلب شما را با تکنولوژی نوین تلویزیون های nanocell آشنا می‌کند، عیب‌یابی و تعمیر تلویزیون نانوسل (nanocell) با دیگر تلویزیون‌های LED شباهت‌هایی دارد، اما به‌ازای هر تکنولوژی جدید، نیاز است ترفندهای جدیدی به جعبه‌ابزار متخصصان تعمیر تلویزیون، اضافه شود.

 

شادابی و کیفیت بالای رنگ‌ها در تلویزیون نانوسل

 

 • تلویزیون نانوسل بدون شک از نظر کیفیت یک سطح بالاتر از تکنولوژی 4K قرار دارد ولی در مقایسه با OLED  و QLED چطور؟ با ما همراه باشید تا با زیر و بم تلویزیون های نانوسل آشنا شوید و تصمیم نهایی را برای انتخاب بهترین تلویزیون، متناسب با نیاز و سلیقه‌تان بگیرید.

تکنولوژی nanocell در نسل جدید تلویزیون‌های ال‌ جی

 

 • تلویزیون‌‌های نانوسل مانند تلویزیون‌هایUltra HD  (تکنولوژی 4K) در حدود 8 میلیون پیکسل در نمایشگر دارند ولی همان تعداد پیکسل به کمک وجود لایه نانوسل، با کیفیت رنگ بالاتری در تلویزیون نانوسل دیده می‌شود.

 

کیفیت پخش تلویزیون nanocell در فضای خانه

 

 • فیلتر nanocell قادر است طول موج‌های ناخواسته نور را جذب کرده و کاری کند تا رنگ‌های قرمز و سبز با بالاترین غلظت رنگ و وضوح بر روی صفحه نمایش دیده شوند. بنابراین طیف رنگی کامل‌تری نیز تشکیل می‌شود و کیفیت رنگ تلویزیون‌های nanocell را چشمگیر می‌کند.

 

 • بسیاری از مدل‌های تلویزیون ساختار لایه‌ای دارند که در انتهای آن، نور پشتی (backlight) قرار دارد. نوع بک‌لایت از تفاوت‌های مهم انواع تلویزیون ‌LCD، LED و دیگر تکنولوژی‌های جدید OLED، QLED و نانوسل است.

 

مشاهده پنل بک‌لایت در حین تعمیر تلویزیون نانوسل (nanocell)

 

 • در تکنولوژی نانوسل و QLED پنل بک‌لایت وجود دارد و در مدل‌های جدید بهتر و بهینه‌تر شده است. هر چه نور پس‌زمینه پخش‌تر باشد روشنایی در سطح نمایشگر بهتر پخش می‌شود و کیفیت رنگ بالاتری به دست می‌آید.

مقایسه تکنولوژی تلویزیون نانوسل با OLED

 

 • تلویزیون‌های OLED به دلیل تکنولوژی جدید حذف پنل بک‌لایت و استفاده ال‌ای‌دی‌های ارگانیک بسیار کوچک، برترین کیفیت تصویر را در میان تلویزیون‌های موجود دارند. اما آیا تلویزیون‌های نانوسل توان رقابت با OLED را دارند؟

 

 • در مدل‌های جدید تلویزیون نانوسل مانند Nano91 از فناوری Full Array Local Dimming استفاده می‌شود که یک فناوری هوشمند است و می‌تواند زمانی که قسمت‌هایی از تصویر، تاریک می‌شود، نور پس زمینه را کاهش دهد.

 

 • این نوع از تلویزیون های nanocell کنتراست بهتری در قسمت‌های تاریک و روشن تصویر ایجاد می‌کنند و برای تماشای فیلم و سریال در محیطی تاریک و سینمایی ایده‌آل هستند.

 

 

تکنولوژی جدید پنل بک‌لایت در مدل‌های جدید تلویزیون نانوسل
تکنولوژی جدید پنل بک‌لایت در مدل‌های جدید تلویزیون نانوسل

 

 

تکنولوژی تابش از جداره ها در پنل بک‌لایت تلویزیون NANO85
تکنولوژی تابش از جداره ها در پنل بک‌لایت تلویزیون NANO85

 

 

تکنولوژی تابش مستقیم در پنل بک‌لایت در مدل‌های قدیمی‌تر تلویزیون نانوسل
تکنولوژی تابش مستقیم در پنل بک‌لایت در مدل‌های قدیمی‌تر تلویزیون نانوسل

 

 

 • تکنولوژی Full Array Local Dimming کیفیت تلویزیون های نانوسل در میزان کنتراست را تا حد زیادی بالا می‌برد و با توجه به اینکه معمولا قیمت تلویزیون نانوسل از تلویزیون OLED پایین‌تر است، خرید تلویزیون‌های نانوسل به‌صرفه‌تر خواهد بود.

مقایسه تکنولوژی تلویزیون نانوسل با QLED

 

 

 • در تکنولوژی QLED مانند تکنولوژی نانوسل یک فیلتر بهبوددهنده به کیفیت نمایش پیکسل‌ها، به تلویزیون اضافه شده است. لایه quantum dots در میان لایه LED و صفحه نمایش قرار می‌گیرد و کیفیت تصویر را بالا می‌برد.

 

 • تکنولوژی QLED ابتکاری از شرکت سامسونگ و تکنولوژی nanocell متعلق به شرکت ال‌جی است. هر دوی این تلویزیون‌ها کیفیت رنگ بالایی دارند و تفاوت مهمشان در میزان روشنی تصویر است. به طور کلی تلویزیون های نانوسل تصویر روشن‌تری دارند و برای تماشا در محیط روشن ایده‌آل هستند. تلویزیون‌های QLED تصویر تاریک‌تری دارند و در محیط‌های تاریک‌تر کنتراست رنگ مطلوب‌تری دارند.

 

نقاط قوت تلویزیون های نانوسل

 

 • تلویزیون نانوسل دارای امکاناتی بیش از مدل‌های 4K است؛ مانند پشتیبانی ازHDR Dolby Vision content  و Dolby Atmos sound که فیچرهایی برای پخش باکیفیت‌تر صدا و تصویر هستند و به ایجاد تجربه‌ای بهتر در حین تماشای فیلم و سریال کمک می‌کنند.

 

 • تلویزیون های نانوسل پشتیبانی و دستوالعمل‌های کاربری کاملی دارند و عیب‌یابی و تعمیر تلویزیون نانوسل (nanocell)  توسط کارشناسان تعمیر تلویزیون‌های ال‌جی به خوبی انجام می‌شود.

 

قابلیت تشخیص ژانر و تطبیق تم رنگی در تلویزیون nanocell
قابلیت تشخیص ژانر و تطبیق تم رنگی در تلویزیون nanocell

 

 

 • تلویزیون‌‌های نانوسل از سری تلویزیون‌های دارای پلتفرم هوشمند (smart) و مجهز به دستیار گوگل (Google Assistant) هستند که می‌توان به کمک آن به تلویزیون فرمان صوتی داد. مدل‌های جدید تلویزیون نانوسل قابلیت تشخیص ژانر پخش‌شده و تطبیق تم رنگی با آن را دارند.

 

 • تلویزیون نانوسل دارای محدوده دید بالایی است و از این نظر از بهترین تلویزیون‌هاست. این تلویزیون در محدوده 178 درجه‌ای صفحه نمایش کیفیت رنگ و روشنایی تصویر را تا حد بالایی حفظ می‌کند.

 

حفظ ایده‌آل کیفیت رنگ و نور در هنگام تماشا از زاویه مایل
حفظ ایده‌آل کیفیت رنگ و نور در هنگام تماشا از زاویه مایل

 

نقاط ضعف تلویزیون های نانوسل

 

 • تلویزیون های nanocell (خصوصا مدل‌های قدیمی‌تر آن) دارای کنتراست رنگ چشمگیری نیستند، بنابراین هر چند در محیط روشن، فوق‌العاده دیده می‌شوند ولی در محیط تاریک، رنگ مشکی را نزدیک به خاکستری نشان می‌دهند و برای استفاده به عنوان سینمای کوچک خانگی ایده‌آل نیستند.

 

 • مصرف برق تلویزیون های نانوسل از تلویزیون OLED بالاتر است و کیفیت تصویر در محیط تاریک به اندازه OLED نیست؛ هر چند که به همین میزان قیمت تلویزیون‌های nanocell پایین‌تر از OLED است.

ایرادات شایع تلویزیون nanocell

 

ممکن است به دلایل مختلفی نیاز به تعمیر تلویزیون نانوسل (nanocell) وجود داشته باشد. تلویزیون‌های LCD و LED به علت‌های مختلفی ممکن است ایرادات زیر را نشان دهند:

 

 • صدا و تصویر ندارد.
 • صدا دارد ولی تصویر ندارد.
 • روشن نمی‌شود.
 • صدای تیک تیک می‌دهد.
 • دائما روشن و خاموش می‌شود.
 • بعد از چند ثانیه خاموش می‌شود.
 • به Wifi وصل نمی‌شود.
 • بر روی تصویر خط می‌افتد.

 

روش‌های تعمیر تلویزیون نانوسل (nanocell)

 • عیب‌یابی دقیق تلویزیون تنها با شنیدن ایراد آن مشکل است و در بسیاری از موارد لازم است تا کارشناسان تعمیر تلویزیون نانوسل (nanocell) از نزدیک دستگاه را بررسی کنند. اما تلویزیون های nanocell و LED ال‌جی معمولا دچار چند ایراد متداول می‌شود که آنها را در ادامه بررسی خواهیم کرد.

 

تلویزیون مرتبا روشن و خاموش می‌شود

 • ریست شدن یا خاموش و روشن شدن پیاپی تلویزیون، معمولا به دلیل ایراد در برد اصلی یا نرم‌افزار روی آن است. کارشناسان تعمیر تلویزیون نانوسل (nanocell) به خوبی و در اسرع وقت از پس حل این مشکلات شناخته‌‌شده‌ برمی‌آیند.

 

تلویزیون روشن نمی‌شود

 • روشن نشدن تلویزیون در بیش از 80 درصد مواقع به دلیل ایراد در منبع تغذیه است و با تعمیر خازن‌های برد، مشکل رفع خواهد شد.

 

عیب‌یابی پنل بک‌لایت در تلویزیون nanocell
عیب‌یابی پنل بک‌لایت در تلویزیون nanocell

 

تلویزیون صدا دارد ولی تصویر ندارد

 • این ایراد ممکن است به دو دلیل باشد؛ خرابی بک‌لایت یا ایراد در بردها. لامپ‌های کوچک بک‌لایت که نور پس‌زمینه تلویزیون‌های نانوسل را تامین می‌کنند، ممکن است بسوزند و از کار بیفتند.

 

 • در این صورت برای تعمیر تلویزیون نانوسل (nanocell) نیاز به تعویض لامپ‌های بک‌لایت وجود دارد.

تعمیر انواع تلویزیون نانوسل (Nanocell)

 

 • ذکر این نکته ضروری به‌نظر می‌رسد که تعمیرات تخصصی تلویزیون‌های Nanocell بستگی به شرکت تولیدکنندۀ تلویزیون و مدل آن دارد. همانطور که بالاتر ذکر شد تلویزیون‌های شرکت‌های مختلف، مدل‌ها و سری‌های متنوعی دارد که هر کدام ممکن است خرابی‌های مختص خود را داشته باشد و راه‌حل‌ها و تعمیرات مخصوصی می‌طلبد.

 

با توجه به این نکته بهتر است به‌هنگام مشاهدۀ خرابی و ایراد در دستگاه خود با متخصص ماهر تعمیر تلویزیون نانوسل (Nanocell) تماس بگیرید.

 

 

برند های تحت پوشش واحد تعمیرات تلویزیون Nanocell (نانوسل)

   

سوالات متداول درباره تعمیر انواع تلویزیون Nanocell

✔️ تعمیر انواع تلویزیون نانوسل (Nanocell)

 

خدمات تعمیر انواع تلویزیون های نانوسل در این مرکز به طور تخصصی و کامل انجام می شود و برند هایی همچون : ال جی / سامسونگ / سونی / ایکس ویژن / اسنوا / شارپ / پایونیر / جی وی سی ( jvc ) / فیلیپس / دوو / پاناسونیک / توشیبا / صنام / هاردستون / هایسنس / وستل / تی سی ال و دیگر برند های تلویزیون نیز در این مرکز پوشش داده شده است.

 

✔️ هزینه و قیمت تعمیر تلویزیون Nanocell

 

تعیین هزینه و قیمت تعمیر تلویزیون Nanocell بستگی به سایز و برند و میزان خسارت وارد شده به تلویزیون شما دارد، در صورت نیاز و یا تمایل جهت اطلاع دقیق از هزینه ها و قیمت  و دستمزد تعمیر می توانید با واحد پشتیبانی تماس گرفته و با بیان مدل دقیق دستگاه خود استعلام قیمت کنید و یا درخواست تعمیر تلویزیون Nanocell خود را ثبت کنید.

 

✔️ آیا تعمیرات Nanocell در این مرکز با ضمانت همراه است ؟

 

ضمانت تعمیر و ضمانت کیفیت قطعات استفاده شده نوعی تضمین است تا به شما عزیزان نشان دهیم که خدمات تخصصی با بهترین کیفیت و هزینه ای معقول را برای شما آماده کردیم، از این رو برای خدمات تعمیرانواع تلویزیون های نانوسل ضمانتی بین ۶ ماه تا ۱ سال را برای شما عزیزان آماده کرده ایم که بسته به نوع خدمات بعد از انجام سرویس، خدمت شما عزیزان ارائه می شود.

 

 

✔️ آیا تعمیرات تلویزیون های Nanocell  در منزل انجام می شود ؟

 

تلویزیون های امروزی به دلیل بزرگی ابعاد و یا سنگینی، جابجایی آن بسیار دشوار است. به همین دلیل ما تکنسین های تعمیرات خود را جهت ارائه خدمات در منزل برای رفاه حال شما عزیزان آماده نموده ایم و تمام خدمات مربوط به تعمیر انواع تلویزیون های ای ای دی شما را در منزل انجام می دهیم که با این کار خیال شما نیز از بابت ضرر های احتمالی که ممکن است به تلویزیون شما وارد شود راحت می شود.

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.