تعمیر تلویزیون اولد (OLED)

گـروه اجـرایی " تعمیرکار" بخش تعمیرات تلویزیون اولد ( OLED )، آماده ارائه انواع خدمات تخصصی با قیمتی مناسب در رابطه با تعمیر انواع تلویزیون های OLED در مرکز نمایندگی تعمیرات تلویزیون OLED همراه با ۶ ماه گارانتی هرگونه خدمات است که علاوه بر این خدمات مشاوره رایگان نیز به شما عزیزان ارائه می‌شود. مرکز تعمیرات تلویزیون های OLED محدود به برند ال جی نبوده و خدمات این مرکز شامل برند های سامسونگ و سونی و باقی انوع برند تلویزیون هم می‌شود.

تعمیر تلویزیون اولد (OLED)

تلویزیون OLED چیست ؟ | تلویزیون اولد چیست ؟

تلویزیون OLED چیست ؟

 

 • اگر تکنولوژی تلویزیون‌های ال‌سی‌دی، ال‌ای‌دی و پلاسما را بشناسید، می‌دانید که در آن‌ها تصویر از طریق عبور نور از پیکسل‌های رنگی که ماهیت‌های گوناگونی دارند تشکیل می‌شود. در ال‌ای‌دی‌ها نور از درون مولکول‌های کریستال مایع و فیلترهای رنگی عبور می‌کند. در پلاسما‌ها نیز گاز پلاسما و فسفرهای رنگی کمک گرفته می‌شود.
 • اما در تلویزیون‌های OLED پیکسل‌های به‌صورت مستقیم نور را منتشر می‌کنند. به این معنی که  OLEDها یا نمایشگرهای Organic Light-Emitting Diodes در واقع با عبور جریان الکتریسیته از موادی که این رنگ‌ها را تولید می کنند، تصویر را تشیل می‌دهند.

 

 • در بیان دقیق‌تر، در تلویزیون‌های OLED، هر پیکسل به‌صورت مستقل عمل می‌کند و می‌تواند به‌تنهایی روشن یا خاموش شود. درحالی که در LEDها و پلاسما‌ها پیکسل‌‌ها با هم و توسط یک مرکز، کنترل می‌شوند. این استقلال و عملکرد مستقیم، نمایشگر را بی‌نیاز از نور پس زمینه می‌سازد.

 

تکنولوژی OLED در تلویزیون

 

 • نوری که در LEDها و پلاسما‌ها نیاز بود و توسط یک منبع نور مانند لامپ‌های نئون تامین می‌شد. این تکنولوژی می‌تواند در تصویر رنگ مشکی مطلق را با خاموش کردن یک پیکسل به‌وجود آورده و وضوح تصویر را به‌شدت بالا ببرد.

 

 • ضمن اینکه زمان تبدیل یا زمان پاسخ‌دهی در آن‌ها کاهش بالایی داشته و سرعت تلویزیون به‌شکل چشمگیری افزایش یافته است. مجموع این موارد،‌ رزولوشن و کیفیت منجصر به‌فرد OLEDها را به‌دنبال دارد.

نحوه عملکرد تلویزیون‌ های OLED

 

 • پیکسل‌ها در نمایشگر‌های OLED از LEDهای کوچک اورگانیک تشکیل می‌شوند. این پیکسل‌ها که  کنار هم قرار گرفته و صفحه نمایش را می‌سازند، با عبور جریان برق، نور رنگی از خود ساطع می‌کنند. درنتیجه برای ساخت تلویزیون‌های OLED به میلیون‌ها عدد لامپ LED نیاز است.

 

 • به‌طور دقیق ۲,۰۷۳,۶۰۰ عدد لامپ LED برای یک تلویزیون فول اچ‌ دی و ۸,۲۹۴,۴۰۰ عدد لامپ برای یک تلویزیون 4K  نیاز است. هریک از این لامپ‌ها به‌تنهایی رنگ مورد نظر را تولید می‌کنند. با خاموش شدن این لامپ‌ها نیز عمیق‌‌ترین رنگ سیاه ممکن ایجاد می‌شود که کنتراستی بی‌ نهایت در تصویر را به‌همراه دارد.

 

نحوه عملکرد تلویزیون‌ های OLED

 

 • استقلال عملکرد پیکسل‌ها باعث می‌شود که زمان پاسخگویی زمان لازم جهت تغییر دادن وضعیت یک دیود از خاموش به روشن یا بالعکس کاهش یابد. نمایشگر OLED حدود ۹۰۰ میلیون رنگ به رنگ های تشکیل شده بر روی نمایشگر ال‌ای‌دی افزوده شده است. بنابراین روی این تلویزیون‌ها شاهد یک میلیارد رنگ متنوع خواهیم بود.

مزایای تلویزیون‌ های OLED

 

مزایای بسیاری را می‌توان برای تلویزیون‌های OLED برشمرد. مزایایی که گاهی نسبت به تلویزیون‌های LED و پلاسما مطرح می‌شوند و گاهی تنها مختص به خود آن‌ها هستند. برخی از این مزایا عبارتند از:

 

 • باریکی بسیار زیاد و فشرده بودن آن‌ها بیش از LCDها
 • وزن بسیار پایین آن‌ها حتی در ابعاد بزرگ. (OLEDها بسیار سبک‌تر از LCDها هم هستند.)
 • مصرف پایین برق در آن‌ها به‌دلیل حذف منبع نور
 • حذف گرمایی که تلویزیون‌های LCD و پلاسما هنگام کار تولید می‌کردند.
 • سرعت بسیار بالا و وضوح بی‌نظیر تصاویر
 • عمق بالای تصاویر به‌دلیل تشکیل رنگ مشکی
 • رفع مشکل موشن بلور که در LCDها شاهد بودیم به‌دلیل سرعت بالا و کاهش زمان پاسخ‌دهی
 • نبود هیچگونه تنشی در تصویرهای سریع و پرحرکت
 • زاویه دید ۱۸۰ درجه به‌دلیل تراکم بالای پیکسل‌ها
 • ارائه کیفیت 4k و قابلیت HDR
 • ارائه طیف رنگی وسیع‌تر

 

مزایای تلویزیون‌ های OLED

 

همه این موارد تلویزیون‌های LED را به یک پدیده آرمانی برای گینرها تبدیل کرده است. ضمن اینکه علاقمندان به فیلم‌های اکشن و پرحرکت تجربه جدیدی را با تلویزیون‌های OLED به ثبت خواهند رساند.

معایب تلویزیون‌ های OLED

 

اما از آنجا که هر تکنولوژی‌ای هرچند بی‌نظیر و تحول‌گرایانه ممکن است معایبی نیز داشته باشد، تلویزیون‌های OLED نیز مشکلاتی را به‌همراه دارند. مهم‌ترین معایب تلویزیون‌های OLED عبارتند از:

 

 • کاهش کیفیت تصویر در روشنایی بالا و فضای پرنور
 • حساسیت بسیار بالای صفحه نمایش OLED به آب و مایعات
 • هزینه بالای تولید و درنتیجه قیمت تمام شده تولید زیاد
 • تولید در ابعاد بزرگ (کوچکترین تلویزیون OLED تولید شده ۵۵ اینچ است.)
 • عمر پایین‌تر ‌OLEDها نسبت به LCDها و پلاسماها

 

معایب تلویزیون‌ های OLED

 

هزینه بالای تولید منجر به گران‌تر شدن تلویزیون‌های ‌OLED شده است. تاجایی که این تلویزیون‌ها اختلاف قیمت بسیار زیادی با تلویزیون‌های LCD دارند. ابعاد بزرگ آن‌ها نیز باعث می‌شود تا نتوان از این تلویزیون‌ها در سالن‌های کوچک استفاده کرد.

دقت داشته باشید از نظر استاندارد تصویری، یک تلویزیون ۵۵ اینچ برای حداقل یک سالن ۳۰ متری مناسب است. دقت داشته باشید که با وجود هزینه بالاتر، عمر این نمایشگر‌ها کمتر از رقیب ارزان‌تر آن‌ها است که باعث می‌شود خرید این نوع تلویزیون به‌هیچ‌وجه مقرون به‌صرفه نباشد و آن را تبدیل به کالایی خاص و لوکس کند.

 

بهترین برند های تولید کننده تلویزیون OLED

 

 • اولین برندی که نمایشگرهای OLED را به تولید انبوه رساند کمپانی ال‌جی بود. نمایشگرهای سایز برگ OLED برند ال‌جی در سال ۲۰۱۲ وارد بازارهای جهانی شدند. اما در حال حاضر شاهد تولیدات کمپانی‌های فیلیپس، سامسونگ، سونی و هایسنس با تکنولوژی OLED هستیم.

 

 • برند چینی TCL و کمپانی آمریکایی VIZIO نیز حرف‌هایی برای گفتن در این تکنولوژی دارند. البته در بین این دو شاهد تولیدات TCL در داخل ایران هستیم. دربین تولیدات داخلی، شاهد تکنولوژی OLED نیستیم و هیچ‌یک از برندهای داخلی، تاکنون تکنولوژی لازم جهت تولید تلویزیون OLED را نداشته‌اند.

خرابی‌ های شایع تلویزیون اولد و تعمیر تلویزیون او‌لد (OLED)

 

معمولا وقتی یک تکنولوژی پیشرفته و مدرن است، مشکلات آن نیز ناشناخته‌تر و خاص‌تر هستند. ضمن اینکه تعمیراتش پیچیده‌تر است. خرابی‌های تلویزیون اولد برخی مشترک با دیگر تلویزیون‌ها است و برخی مختص این نوع تلویزیون. همین امر تعمیر تلویزیون اولد (OLED) را تخصصی‌تر می‌کند. در ادامه برخی را خرابی‌های شایع در تلویزیون اولد را شرح می‌دهیم:

 

 • خاموشی ناگهانی، استندبای شدن تلویزیون یا دیر روشن شدن آن: این مشکل می‌تاند از خرابی برد پاور تلویزیون باشد.
 • ظهور نوارهای سفید و سیاه یا خطوط رنگی: این معضل احتمال دراثر آب‌خوردگی پنل تلویزیون اولد ایجاد می‌شود.
 • روشن شدن تلویزیون با تاخیر: خرابی پنل باعث این معضل می‌شود.
 • قطعی ناگهانی تصویر یا توقف چند ثانیه‌ای و بی‌علت تصویر: این مشکل نیز از خرابی تصویر نشات می‌گیرد.
 • تاریک شدن صفحه تلویزیون از سمت بالا و ظهور هاله سیاه: در این بخش نیز باید ابتدا سلامت پنل بررسی شود.

 

 

درکنار این موارد باید به نکاتی مانند پرش در تصویر، اشتباه به‌نظر رسیدن رنگ‌ها و ایجاد حاله‌های زرد، آبی یا سفید در تصویر نیز می‌توانند از مشکلاتی باشند که در تلویزیون اولد مشاهده می‌شود و درصورت مشاهده آن‌ها نیاز به تعمیر تلویزیون اولد (OLED) خود پیدا می‌کنید.

به‌ هم ریختگی رنگ ‌های تصویر

 

دقت داشته باشید که قیمت بالای تلویزیون‌های اولد نیاز به دقت در نگهداری از آن‌ها و پیشگیری از خرابی‌شان را مهم‌تر خواهد کرد. بهتر است از هر موضوع که نیاز به تعمیر تلویزیون اولد (OLED) را ضروری کند پرهیز کرد. درنتیجه موارد زیر را باید بیش از پیش مورد توجه قرار داد:

 

 • پیشگری از نفوذ آب و مایعات به تلویزیون
 • پیشگیری از وارد آمدن نوسانات برقی به دستگاه
 • عدم استفاده از کابل‌های تقلبی و بی‌کیفیت برای اتصال تلویزیون به دستگاه‌های جانبی
 • پیشگیری از وارد آمدن ضربه به تلویزیون
 • پیشگیری از نفوذ مایعات شیمیایی و مواد شوینده به داخل صفحه نمایش تلویزیون

 

 

یک نکته مهم درمورد نگهداری از تلویزیون اولد، خاموش کردن سریع آن هنگام نفوذ آب به داخل صفحه نمایش و مشاهده علائم خرابی ناشی از این مشکل است. خاموش کردن سریع تلویزیون در این مواقع، می‌تواند به امکان تعمیر پنل کمک کند و مانع از نیاز به تعویض آن شود.

خوشبختانه بسیاری از اجزای تلویزیون اولد قابل تعمیر هستند و درصورت خرابی آن‌ها الزاما نیاز به تعویض‌شان نیست. اما تعمیر تلویزیون اولد (OLED) درهر حال نیاز به دقت و حساسیت بسیار بالایی دارد تا آسیبی به بخش‌های دیگر تلویزیون وارد نشود.

تعمیر انواع تلویزیون اولد (OLED)

 

 • ذکر این نکته ضروری به‌نظر می‌رسد که تعمیرات تخصصی تلویزیون‌های OLED بستگی به شرکت تولیدکنندۀ تلویزیون و مدل آن دارد. همانطور که بالاتر ذکر شد تلویزیون‌های شرکت‌های مختلف، مدل‌ها و سری‌های متنوعی دارد که هر کدام ممکن است خرابی‌های مختص خود را داشته باشد و راه‌حل‌ها و تعمیرات مخصوصی می‌طلبد.

 

با توجه به این نکته بهتر است به‌هنگام مشاهدۀ خرابی و ایراد در دستگاه خود با متخصص ماهر تعمیر تلویزیون اولد (OLED) تماس بگیرید.

 

 

برند های تحت پوشش واحد تعمیرات تلویزیون OLED (اولد)

   

سوالات متداول درباره تعمیر انواع تلویزیون OLED

✔️ تعمیر انواع تلویزیون اولد (OLED)

 

خدمات تعمیر انواع تلویزیون های اولد در این مرکز به طور تخصصی و کامل انجام می شود و برند هایی همچون : ال جی / سامسونگ / سونی / ایکس ویژن / اسنوا / شارپ / پایونیر / جی وی سی ( jvc ) / فیلیپس / دوو / پاناسونیک / توشیبا / صنام / هاردستون / هایسنس / وستل / تی سی ال و دیگر برند های تلویزیون نیز در این مرکز پوشش داده شده است.

 

✔️ هزینه و قیمت تعمیر تلویزیون OLED

 

تعیین هزینه و قیمت تعمیر تلویزیون OLED بستگی به سایز و برند و میزان خسارت وارد شده به تلویزیون شما دارد، در صورت نیاز و یا تمایل جهت اطلاع دقیق از هزینه ها و قیمت  و دستمزد تعمیر می توانید با واحد پشتیبانی تماس گرفته و با بیان مدل دقیق دستگاه خود استعلام قیمت کنید و یا درخواست تعمیر تلویزیون OLED خود را ثبت کنید.

 

✔️ آیا تعمیرات OLED در این مرکز با ضمانت همراه است ؟

 

ضمانت تعمیر و ضمانت کیفیت قطعات استفاده شده نوعی تضمین است تا به شما عزیزان نشان دهیم که خدمات تخصصی با بهترین کیفیت و هزینه ای معقول را برای شما آماده کردیم، از این رو برای خدمات تعمیرانواع تلویزیون های اولد ضمانتی بین ۶ ماه تا ۱ سال را برای شما عزیزان آماده کرده ایم که بسته به نوع خدمات بعد از انجام سرویس، خدمت شما عزیزان ارائه می شود.

 

 

✔️ آیا تعمیرات تلویزیون های OLED  در منزل انجام می شود ؟

 

تلویزیون های امروزی به دلیل بزرگی ابعاد و یا سنگینی، جابجایی آن بسیار دشوار است. به همین دلیل ما تکنسین های تعمیرات خود را جهت ارائه خدمات در منزل برای رفاه حال شما عزیزان آماده نموده ایم و تمام خدمات مربوط به تعمیر انواع تلویزیون های ای ای دی شما را در منزل انجام می دهیم که با این کار خیال شما نیز از بابت ضرر های احتمالی که ممکن است به تلویزیون شما وارد شود راحت می شود.

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.