تعمیر تلویزیون کیو ال ای دی (QLED)

گـروه اجـرایی " تعمیرکار" بخش تعمیرات تلویزیون کیو ال ای دی ( QLED )، آماده ارائه انواع خدمات تخصصی با قیمتی مناسب در رابطه با تعمیر انواع تلویزیون های QLED در مرکز نمایندگی تعمیرات تلویزیون QLED همراه با ۶ ماه گارانتی هرگونه خدمات است که مشاوره رایگان نیز به شما عزیزان ارائه می‌شود. مرکز تعمیرات تلویزیون های QLED محدود به برند ال جی نبوده و شامل برند های سامسونگ و سونی و باقی انوع برند تلویزیون هم می‌شود.

تعمیر تلویزیون کیو ال ای دی (QLED)

تلویزیون QLED چیست ؟ | تلویزیون کیولد چیست ؟

تلویزیون QLED چیست ؟

 

 • قبل از آنکه  تعمیر تلویزیون کیو ال ای دی (QLED) را شرح بدهیم بهتر است با این تلویزیون‌ها بیشتر آشنا شویم. در مسیر تکامل تلویزیون‌های خانگی از آنالوگ تا OLED  تغییرات شگرفی در ساختار داخلی آن‌ها اعمم از میزان وضوح تصویر، شفافیت رنگ‌ها و ... ایجاد شده است. اکنون سوال بسیاری این است که تلویزیون‌های QLED چه تفاوتی با سری‌های قبلی خود دارند؟
 • در واقع نام‌گذاری تلویزیون‌های جدید توسط سامسونگ بر این اساس است که چون در سری‌های قبلی از تکنولوژی کوانتوم دات در یک پنل ال.ای.دی استفاده می‌کرده است پس تلویزیون‌های جدید خود را QLED نامیده است چرا که این تکنولوژی در اصل نسل سوم همان کوانتوم دات است.  به دلیل استفاده از فناوری پیشرفته تعمیر تلویزیون کیو ال ای دی (QLED) نسبت به سایر تلویزیون‌ها، مقداری سخت‌تر است.

 

 • تلویزیون‌های ال.ای.دی شرکت سامسونگ با اتکا به تکنولوژی کوانتوم دات و با قرار دادن یک لایه یا یک فیلم از نقطه‌های کوانتومی روی نور پس‌زمینه‌ی یک پنل ال‌ای‌دی معمولی کار می‌کند که هر کدام از این ذرات نور جداگانه‌ای را از خود ساطع می‌کند، اما در تکنولوژی جدید QLED این ذرات کمی تغییر یافته‌اند و به بدنه و  هسته‌های آلیاژ فلزی جدید مجهز شده‌اند بنابر همین تغییر، رنگ‌ها به شکلی واقعی‌تر تولید می‌شوند و از سوی دیگر میزان دقت رنگ‌ها در روشنایی بسیار نیز به طرز قابل توجهی ارتقا پیدا کرده است.

 

تکنولوژی QLED در تلویزیون

 

 • با توجه به ادعای خود این کمپانی تلویزیون هوشمند QLED جدید این شرکت اولین تلویزیونی است که می‌تواند 100 درصد حجم رنگ‌های استاندارد DCI-P3  را به نمایش بگذارد. به طور کلی در این نوع تلویزیون‌ها صحنه‌ها با جزئیات بسیار زیاد نمایش داده می‌شود و کیفیت تصویر برای سال‌ها حفظ شده و دچار خدشه نخواهد شد.

 

 • از سوی دیگر پردازشگر تصویر Engine  Q تعبیه‌شده در این تلویزیون سبب شده است تصویر با توان بالا پردازش شود و طیف عظیمی از رنگ‌ها و فناوری‌های برجسته با هم ادغام شوند تا برترین و واقعی‌ترین صحنه‌ها به نمایش درآیند. با توجه به موارد ذکر شده بهتر است تعمیر تلویزیون کیو ال ای دی (QLED) را به افراد متخصص بسپارید.

بررسی مزایا و معایب تلویزیون‌ های QLED

بدیهی است که هر محصول تولیدی جدید دارای یکسری مزایا و معایبی است بنابراین با توجه به این اصل در ادامه مطالب به  بررسی کلی مزایا و معایب و سپس نحوه تعمیر تلویزیون کیو ال ای دی (QLED) می‌پردازیم.

 

مزایا:

 

 • دقت رنگ بالا:

از بارزترین ویژگی‌های تلویزیون‌های کیولد دقت بالای رنگ در آن‌ها است. در این تلویزیون‌ها با استفاده از تکنولوژی نقطه کوانتومی ۴۰ تا ۵۰ درصد طیف رنگی بیشتری  نسبت به نسل‌های قبلی نمایش داده می‌شود چرا که نقاط کوانتومی بسته به‌اندازه‌ای که دارند نور تولید می‌کنند که  می‌توان این نقاط را به شکل دقیق تنظیم کرد تا در طیف خاصی نور تولید کنند نتیجه این امر نمایش تصاویر با رنگی بسیار طبیعی است. طبق این قابلیت این نوع تلویزیون‌ها برای کارهای رنگ محور مانند ویرایش عکس، طراحی گرافیک و ویرایش فیلم بسیار کارآمد هستند.

 

 • میزان روشنایی بالا:

در قیاس با تلویزیون‌های قبل از QLED، مانند ال. سی‌دی‌ها و ال. ای. دی‌ها کیولدها دارای سطح روشنایی بسیار بالایی هستند. در واقع مواد نانو کریستالی به کار رفته در تلویزیون‌های کیولد دارای ویژگی‌های روشنایی بهتری نسبت به کریستال‌های بزرگ‌تری که در LCD ها یافت می‌شوند هستند. به طور خاص می‌توان گفت که با استفاده از نقاط کوانتومی به اندازه 30 درصد افزایش در طیف نور مرئی ارائه می‌شود که این امر می‌تواند باعث از بین رفتن رنگ در طیف مرئی و بدون از دست رفتن اشباع آن شود، بنابراین کیولدها نسبت به LCDهای معمولی روشن‌تر هستند.

 

 • کنتراست بالاتر:

از مهم‌ترین مزایای تلویزیون‌های کیولد قدرت نمایش رنگ سیاه تیره با بالاترین درصد کنتراست است یعنی بر اساس همان فناوری نقطه کوانتومی فوتولومینسانت، QLEDها می‌توانند رنگ سیاه تیره‌تری را تولید نمایند. به زبان ساده‌تر رنگ مشکی در این نوع تلویزیون‌ها مصنوعی نیست.

 

مزایا تلویزیون‌ های QLED

 

 • ظرافت و سبکی:

پنل 65 اینچی نازک با حاشیه‌های باریک، این تلویزیون را در رده تلویزیون‌های سبک، نازک و ظریف قرار داده است. در حقیقت فناوری نقطه کوانتومی باعث تولید تلویزیون‌هایی با ابعاد بزرگ‌تر، سبک‌تر و انعطاف‌پذیرتر شده است.

 

 • بهره‌ وری بالاتر:

با اینکه تکنولوژی نقطه کوانتومی به اندازه 30 درصد افزایش طیف نور مرئی را افزایش داده است و باعث شده است روشنایی نمایشگر تلویزیون‌های کیولد بیشتر شود اما در عین حال سبب شده است که این تلویزیون‌ها 30 تا 50 درصد انرژی کمتری را مصرف کنند.

 

 • طول عمر بیشتر:

این تلویزیون‌ها نسبت به نسل‌های قبلی خود طول عمر بیشتری دارند و سرعت خراب‌شدن در آن‌ها کمتر است. البته بدیهی است که آسیب‌دیدگی ناشی از آب و ... عمر نمایشگر تلویزیون‌های کیولد را کاهش می‌دهد.

 

 • مقومت پیکسلی بالاتر:

استفاده از فناوری‌های جدید دامنه دینامیکی بالا HDR که در این تلویزیون‌ها به‌کاررفته است سبب شده تا تلویزیون‌های کیولد در برابر پیکسل سوختگی مقاومت بالاتری داشته باشند. در نتیجه احتمال نیاز به تعمیر تلویزیون کیو ال ای دی (QLED) نسبت به سایرین کاهش پیدا می‌کند.

 

معایب تلویزیون‌ های QLED

 

معایب:

 

 • نسبت کنتراست در این تلویزیون‌ها به اندازه تلویزیون‌های OLED نیست.
 • از آنجا که هنوز اساس پنل LCD در ساخت و تولید این تلویزیون‌ها وجود دارد، خاموش و روشن کردن پیکسل‌ها به زمان بیشتری از OLED نیاز دارد. بنابراین چشمان تیزبین به خصوص گیمرها ممکن است در هنگام مشاهده صحنه‌هایی که حرکات سریعتی دارند متوجه تاری حرکت شوند.
 • قابل ذکر است که تلویزیون‌های اولد به نسبت تلویزیون‌های کیولد دارای زاویه دید بهتری هستند.
 • مدت زمان پاسخگویی؛ بدین معنا که یک پیکسل برای تغییر از یک حالت به حالت دیگر چقدر زمان نیاز دارد در تلویزیون‌های اولد بیشتر از تلویزیون‌های کیولد است.

شایع‌ ترین ایرادات تلویزیون‌ های  QLED و نحوه تعمیر آنها

 

 • حال می‌خواهیم به تعمیر تلویزیون کیو ال ای دی (QLED) بپردازیم. مسلما تمام وسایل الکترونیکی در اثر ضربه، استفاده نادرست و ... دچار آسیب دیدگی می‌شوند و به تعمیر نیاز پیدا می‌کنند. یکی از شایع‌ترین دلایل خرابی و  تعمیر تلویزیون کیو ال ای دی (QLED) ،خرابی پنل است. در واقع پنل تلویزیون لایه خارجی یا همان صفحه نمایش تی. وی است که برای محافظت از شکستن با فیلم پوشانده شده است. این قسمت شکننده‌ترین قسمت یک تلویزیون است.

 

 • همان گونه که ذکر شد پنل تلویزیون‌های کیولد خاصیت کوانتومی دارند یعنی در  آن ذراتی با طول موج‌های بین ۲ تا ۱۰ نانو متر از خود نور ساطع می‌کنند و باعث ایجاد رنگ‌هایی با تنوع بالا و نزدیک به واقعیت می‌شوند. آسیب دیدن این ذرات موجب ایراد در عملکرد تلویزیون می‌شود. یکی از شایع‌ترین دلایل خرابی پنل، فشار انگشت دست بر روی صفحه نمایش تلویزیون است. پاک کردن تلویزیون با دستمال خیس یا مرطوب، خم کردن بیش از اندازه تلویزیون هنگام جابه‌جایی آن، اتصالی کابل برق، در معرض حرارت قرار گرفتن تلویزیون و ... از دیگر علل خرابی پنل است.

 

شایع‌ ترین ایرادات تلویزیون‌ های  QLED و نحوه تعمیر آنها

 

 • خرابی پنل می‌تواند به شکل ایجاد نقاط سیاه و سفید در تصویر، تیره شدن قسمتی از تصویر، پرش تصویر، ایجاد خطوط عمودی یا افقی بر روی صفحه نمایش و ... نمود پیدا کند که تنها راه شما برای حل این مسأله سپردن تلویزیون به دست یک تعمیرکار متخصص و حرفه‌ای است. پیشنهاد می‌شود که جهت تعمیر تلویزیون کیو ال ای دی (QLED) خود به مراکز معتبر و یا نمایندگی‌های مجاز مراجعه نمایید و از تعمیر آن در منزل و به روش خانگی جدا پرهیز کنید.

بهترین و معروف‌ ترین برند های تلویزیون QLED

 

قبل از معرفی بهترین و معروف‌ترین برندهای تولید تلویزیون کیولد باید بدانیم که با توجه به تنوع تولیدات لوازم صوتی و تصویری در جهان، هر کمپانی بر چه مبنایی محصولات خود را تولید می‌کند بر این  اساس ما با سه نوع شرکت روبرو هستیم.

 

 • شرکت‌هایی که خود مرجع هستند و به طور مستقیم تلویزیون‌هایی بر مبنای تکنولوژی و فناوری روز تولید می‌کنند.
 • شرکت‌هایی که به کار مونتاژ تلویزیون مشغول‌اند.
 • شرکت‌هایی که تلویزیون را نمی‌سازند بلکه قطعات مربوط به آن را تولید می‌کنند.

 

از جمله معروف‌ترین و برترین برندهای روز جهان که خود مرجع تولید تلویزیون‌های متعدد از جمله کیولد است می‌توان به کمپانی کره‌ای سامسونگ اشاره کرد. این کمپانی یکی از بهترین تولیدکننده‌های تلویزیون‌های کیولد در جهان است. سامسونگ تلویزیون‌هایی با کیفیت بسیار بالا و مبتنی بر تکنولوژی روز را با نام تجاری خود تولید و روانه بازار می‌کند.

 

بهترین و معروف‌ ترین برند های تلویزیون QLED

 

از جمله ویژگی‌های منحصر به فرد این نوع تلویزیون‌ها می‌توان به مشاهده چندین محتوا به شکل هم‌زمان، تقویت کننده صدای (AVA)، استفاده از ال.ای.دی دوگانه، ارتقاء قابلیت k4 با استفاده از فناوری کوانتومی، نمایش تصویر با میزان رنگ صد در صد، طراحی بدون مرز ۳جهته، ایجاد ویژگی جدید (حالت محیط+)، قابلیت (هاب هوشمند)، انتقال تصاویر و فایل‌ها از گوشی به تلویزیون تنها با یک ضربه، کنترل صوتی، قابلیت داشبورد smartthings, اشاره کرد.

 

انتخاب دیگر شما می‌تواند از بین برندهای معتبر دیگری چون سونی، ال. جی، شیائومی و ... باشد که پیشنهاد می‌کنیم اگر قصد خرید یک تلویزیون کیولد کارآمد و با کیفیت را دارید  سامسونگ  و سونی می‌تواند یکی از بهترین انتخاب‌های شما باشد چرا که شرکت سونی نیز همپای رقیب تجاری خود سامسونگ در تولید محصولات صوتی و تصویری بسیار مشهور است. بنابراین با مراجعه به نمایندگی‌های معتبر این برندها در ایران می‌توانید تلویزیونی باکیفیت را تهیه نمایید.

تعمیر انواع تلویزیون کیو ال ای دی (QLED)

 

 • ذکر این نکته ضروری به‌نظر می‌رسد که تعمیرات تخصصی تلویزیون‌های QLED بستگی به شرکت تولیدکنندۀ تلویزیون و مدل آن دارد. همانطور که بالاتر ذکر شد تلویزیون‌های شرکت‌های مختلف، مدل‌ها و سری‌های متنوعی دارد که هر کدام ممکن است خرابی‌های مختص خود را داشته باشد و راه‌حل‌ها و تعمیرات مخصوصی می‌طلبد.

 

با توجه به این نکته بهتر است به‌هنگام مشاهدۀ خرابی و ایراد در دستگاه خود با متخصص ماهر تعمیر تلویزیون کیو ال ای دی (QLED) تماس بگیرید.

 

 

برند های تحت پوشش واحد تعمیرات تلویزیون QLED (کیو ال ای دی)

   

سوالات متداول درباره تعمیر انواع تلویزیون QLED

✔️ تعمیر انواع تلویزیون کیو ال ای دی (QLED)

 

خدمات تعمیر انواع تلویزیون های کیو ال ای دی در این مرکز به طور تخصصی و کامل انجام می شود و برند هایی همچون : ال جی / سامسونگ / سونی / ایکس ویژن / اسنوا / شارپ / پایونیر / جی وی سی ( jvc ) / فیلیپس / دوو / پاناسونیک / توشیبا / صنام / هاردستون / هایسنس / وستل / تی سی ال و دیگر برند های تلویزیون نیز در این مرکز پوشش داده شده است.

 

✔️ هزینه و قیمت تعمیر تلویزیون QLED

 

تعیین هزینه و قیمت تعمیر تلویزیون QLED بستگی به سایز و برند و میزان خسارت وارد شده به تلویزیون شما دارد، در صورت نیاز و یا تمایل جهت اطلاع دقیق از هزینه ها و قیمت  و دستمزد تعمیر می توانید با واحد پشتیبانی تماس گرفته و با بیان مدل دقیق دستگاه خود استعلام قیمت کنید و یا درخواست تعمیر تلویزیون QLED خود را ثبت کنید.

 

✔️ آیا تعمیرات QLED در این مرکز با ضمانت همراه است ؟

 

ضمانت تعمیر و ضمانت کیفیت قطعات استفاده شده نوعی تضمین است تا به شما عزیزان نشان دهیم که خدمات تخصصی با بهترین کیفیت و هزینه ای معقول را برای شما آماده کردیم، از این رو برای خدمات تعمیرانواع تلویزیون های کیو ال ای دی ضمانتی بین ۶ ماه تا ۱ سال را برای شما عزیزان آماده کرده ایم که بسته به نوع خدمات بعد از انجام سرویس، خدمت شما عزیزان ارائه می شود.

 

✔️ آیا تعمیرات تلویزیون های QLED  در منزل انجام می شود ؟

 

تلویزیون های امروزی به دلیل بزرگی ابعاد و یا سنگینی، جابجایی آن بسیار دشوار است. به همین دلیل ما تکنسین های تعمیرات خود را جهت ارائه خدمات در منزل برای رفاه حال شما عزیزان آماده نموده ایم و تمام خدمات مربوط به تعمیر انواع تلویزیون های ای ای دی شما را در منزل انجام می دهیم که با این کار خیال شما نیز از بابت ضرر های احتمالی که ممکن است به تلویزیون شما وارد شود راحت می شود.

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.